top of page

BLOG

Ara
  • Gökhan Aktaş

Fantezi Kutuların İşletmenize Faydaları

Siparişe özel olarak üretilen teneke kutulara eskiden fantezi teneke kutu deniliyordu ama son yıllarda daha çok dekoratif teneke kutu deniliyor. Bu tarz metal ambalajlar dayanıklılık, koruma, tasarım çeşitliliği, sürdürülebilirlik ve maliyet avantajı gibi bir çok fayda sağladığı için tüm şirketlere kullanışlı bir ambalaj seçeneği oluyor. Bugün hem özel üretim teneke kutuların faydalarına göz atacağız, hem de markaların tercihlerini teneke kutudan yana kullanmalarının sebeplerine bakacağız.


Çeşitli dekoratif teneke kutular

Teneke, malzeme olarak güçlü ve dayanaklı olduğundan, kendisinden üretilen teneke kutular da nakliye ve depolama sırasında içindeki ürünü oldukça iyi bir şekilde muhafaza edebiliyor. Plastik ve karton gibi diğer malzemelere kıyasla çok daha iyi bir koruma sağlayıp hasar ve kayıp oranını asgariye indiriyor. Dayanıklılık ve koruma özelliğiyle teneke kutular gıda, içecek, kozmetik ve elektronik gibi birçok sektöre fayda sağlayabiliyor. Sizin de ekstra koruma gerektiren bir ürününüz varsa, özel üretim teneke kutular sizin için çok iyi bir seçenek olabilir.

Özel üretim teneke kutular adından da anlaşılacağı gibi değişik ürün şekil ve ebatları için özel olarak üretilebilir. Tasarımda bu seviyede bir esneklik marka tanınırlığı ve bilinirliğini arttırmada önemli bir rol oynar. Özel şekiller, kabartılmış logolar ve renkli görseller gibi birçok tasarım öğesini bu esnekliğin bir parçası olarak görebiliriz. Hatta bunlara tutacaklar, menteşe veya pencere gibi ek özellikler de ekleyebiliriz. Ayrıca teneke kutunun verdiği lüks hissiyat tüketicileri cezbedip, rafta ürünün dikkat çekmesini sağlarken, bu ambalajı bir pazarlama malzemesi olarak kullanmak sizi rekabetin önüne taşır.

Teneke, kalitesi ve miktarından kayıp vermeden geri dönüşebilen bir malzeme olduğundan, teneke kutular kullanıldıktan sonra farklı amaçlar için tekrar kullanılmıyorlarsa, atık ve doğa etkisini azaltacak bir şekilde geri dönüştürülebilirler. Plastik ve kağıt gibi farklı malzemelerin aksine atıldığında çözünmez veya zararlı toksinler yaymaz. Sürdürülebilirliğe önem veren firmalar teneke kutuları kozmetik, gıda, içecek ve hediyelik gibi ürünlerde yıllardır başarılı bir şekilde kullanıyorlar. Bu kutular birçok firmanın çevreci değerleriyle uyumlu olup, sürdürülebilirliğe verdikleri önemi gösteriyor ve de çevresel ayak izlerini azaltıyor. Bu da çevre bilinçli tüketicilere hitap ediyor.


Sahildeki plastik şişeler.

İlginç bir şekilde, özel üretim teneke kutular ilk başta yüksek maliyetli olmalarına rağmen uzun vadede çok ekonomiktir. Çabuk kırılmayıp, içindeki ürünü de korumalarından dolayı hasar ve zayi riskini azaltırlar. Tekrar kullanılabilir veya geri dönüştürülebilirler. Özel ve lüks hissiyatı ise ambalajı bir pazarlama malzemesi haline getirerek markalaşma maliyetini düşürmeye yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi, özel üretim teneke kutular dayanıklılık, koruma, tasarım çeşitliliği, sürdürülebilirlik ve maliyet avantajı gibi birçok fayda sağlar. Yeni kurulan bir girişim veya büyük bir şirket olmanızdan bağımsız olarak marka yöneticilerine ambalaj tercihlerinde teneke kutuları değerlendirmelerini ve sunduğumuz çözümleri araştırmalarını öneriyoruz. Hatta en iyisi özel üretim metal ambalaj ile nasıl sürdürülebilirlikle uyumlu kalıp, marka bilinirliğinizi arttırabileceğinizi görüşmek için hemen bizi arayabilirsiniz.

Eğer bu paylaşımı beğendiyseniz, lütfen beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın. Eğer yazmamızı istediğiniz konular da olursa, lütfen info@teksanteneke.com adresine e-posta atarak bize haber verin.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page